Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hiv Testi Fiyatları 2021

Hiv Testi Nedir? Nasıl Yapılır?

Hiv Testi Fiyatları 2021 hakkında ücretsiz bilgiler için okumaya devam edin. Uzman doktorlarımızdan hiv testi için hemen randevu alın.

Hiv, HIV enfeksiyonu yapan virüs anlamına gelen, uzun yazılışı; insan immün yetmezlik virüsü anlamına gelen bir kelimedir. “HIV” kısaltması virüse veya HIV enfeksiyonuna atıfta bulunmaktadır. Hiv testi de bu enfeksiyonun varlığını kanda tespit etmek için yapılan test için kullanılan ifadedir.

AIDS kelimesi ise edinilmiş immün yetmezlik sendromu anlamına gelir. AIDS hastalığı, HIV enfeksiyonunun en ileri aşamasıdır. Aids testi ile hiv testi aynı kapıya çıkmaktadır, biri virüsün diğeri hastalığın tespiti amacı ile kullanılan kelimdir farkı yoktur. Labistanbul olarak; Hiv Testi Fiyatları konusundan en iyi fiyat politikamızı sunarız.

Hiv virüsü, bağışıklık sistemimizdeki enfeksiyonla savaşan CD4 hücrelerine saldırarak yok eder . CD4 hücrelerimizin kaybı, bedenimizin enfeksiyonlarla, hatta bazı kanserlerle savaşmasını zorlaştırmaktadır. HIV bağışıklık sistemini usul usul tahrip eder ve AIDS hastalığına ilerleyebilir.

Hiv Testi Fiyatları genellikle yıllık bazlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hiv testi fiyatları için detaylı bilgiyi bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hiv Testi Fiyatları Önemli Bilgiler;

Burada bu konuya da değinmek zorundayız, Hiv testi fiyatları 2021 konusundan önce hangi hiv testi sorusunun cevabını bulmamız gerekir. Aids hastalığının sebebi olan hiv virüsünü tespit etmeye yarayan bir çok hiv testi bulunmaktadır. Hiv testinin fiyatı, hangi testi yaptırılacağınıza göre değişkenlik gösterir.

Laboratuvarımız hiv testi fiyatları ve hiv testi konusunda uzmanlaşmış ve sürekli son teknoljiyi takip ederek doğru test tekniği doğrultusunda kendini geliştirmektedir.

Hiv Testi Fiyatları 2021

Laboratuvarımızda uygulanan Hiv 1-2 (elisa) testi, anti hiv testi fiyatı olarak en uygun fiyatlı testtir, ücreti SGK’lılara indirimli nakit 120 TL dir. Ancak şu husus unutulmamalıdır ki; bu bahis edilen Anti Hiv testinde sağlıklı bir sonuç elde etmek için ortalama 3 ay gibi bir süre beklemek gerekir, zira antikor oluşmasını beklemek zorundayız.

Hiv testi fiyatı 2021 olarak daha uygun fiyatlı ve daha çabuk hiv pozitif durumu yakalayabilen daha güvenilir bir hiv testi olan
4. Nesil Hiv 1+2 p24 testi ve Hiv Duo Ultra testi yapılmaktadır. Hiv Combo testi (Hiv Combi) diye de adlandırılan bu test antikorlar oluşmadan önce pencere döneminde şüpheli ilişkiden 2 hafta sonra oluşan p24 antijenlerini tesbit etmekte ve aynı zamanda hiv 1+2 antikorlarına da bakmaktadır.

Hiv antikorları anti hiv elisa testinde tespit edilmesi 90 gün sürerken p24 antijen 4. nesil testimiz ile ortalama 2 hafta sonrasında tespit edilebilmekteyiz
Bu 4. Nesil testlerimizin Hiv testi fiyatları SGK lı 250 TL dir ve sonuç aynı gün çıkmaktadır

Diğer bir erken tanı hiv testi Hiv RNA PCR testidir, belki hiv testi fiyatı olarak çok pahalı bir metod olabilir fakat Hiv tanısı için en erken ve en hızlı bilgiyi “Hiv RNA PCR testi” vermektedir. Hiv PCR testi ile, virüsün genetik yapısı çoğaltılarak ölçülür ve tanımlanabilir hale getirilir. Bu testin avantajı, henüz antikorlar oluşmadan hiv virüsünü kanda tespit etme yakalama şansı elde ederiz. Bu test, şüpheli temastan ortalama 8 veya 10 gün sonra Hiv PCR testi ile kanınızda virüs varlığını belirleyebilmektedir.

Bu en hızlı ve en güvenilir testimiz olan PCR Hiv testi fiyatları Hiv PCR RNA : SGK indirimli  650 TL dir

Şişli ve Kadıköy de bulunan şubelerimizde hiv testi fiyatları olarak  SGK lılara indirimli uygulanmaktadır. Sosyal güvenceniz varsa indirimli hiv testi fiyatları alabilirsiniz.

Hiv testi fiyatları için ücret bilgisini 7/24 whatsapp hatlarımızdan
Şişli Whatsapp : 05302649696
Kadıköy Whatsapp : 05303829938
numaralı hatlarımıza yazarak bize mesaj yolladığınızda çok hızlı bir şekilde “hiv testi fiyatı” hakkında mail ve fiyat teklif alabilirsiniz.

İstanbul Laboratuvarları başlıca ilkeleri;

  • Kaliteli ve Güvenilir sonuçlar
  • Hızlı sonuç
  • Gizlilik ve hasta hakları ilkemiz ile sonuçları sadece ilgili kişiye sunmak
  • Hiv testi yaptıran hastaları kesinlikle hiç bir veri tabanına bildirmemek
  • En uygun hiv testi fiyatı

Sık Sorulan Sorular:

Test Nerede Yapılıyor?

Laboratuvarlarımız süre olarak temastan sonra en erken sonuç veren Hiv RNA PCR viral yük testini kendi bünyesinde yapmaktadır bu testin hiv testi fiyatı 650 TL dir.
Şüpheli ilişkiden sonra en erken sonuç yakalayabilen test Hiv RNA PCR  testidir. Hiv RNA PCR testi ile, virüsün bizzat kendisi aranmaktadır.

Hiv testi kaç günde belli olur ?

Hiv testi ne zaman yapılır ?

Hiv testi en erken pcr tekniği olarak şüpheli temastan 8-10 gün sonra belli olur
Hiv Combo testi ise şüpheli temastan en erken 2 hafta sonra belli olur

Laboratuvarımız Hiv RNA PCR testini haftada 3 gün (Pazartesi – Çarşamba – Perşembe ) günleri çalışmakta ve en hızlı şekilde sonuç vermektedir.

Hiv elisa testi ve Hiv 1+2 p24 , hiv combo , hiv duo testleri aynı gün sonuçlanmaktadır.

-Hiv Testi Tarafınızdan Mı Yapılıyor ?

Laboratuvarlarımız Hiv 1-2 elisa , Hiv Combo p24 , hiv pcr testlerini kendisi yapıyor, başka bir laboratuvara göndermiyor.
İstanbul’da çok az laboratuvar bu tür pcr ve hiv testlerini  kendi bünyesinde yapabilecek fiziki ve teknolojik altyapıya sahiptirler, İstanbul Laboratuvarları 1951 yılından bu yana laboratuvar hizmeti vermektedir..
Testi kendisi yapan laboratuvarları tercih etmeniz test sonucu güvenilirliği ve sonuç hızı açısından çok önemlidir.

Whatsapp Hattı : 05303829938 (7/24 sadece mesajla bilgi alabilirsiniz)

HİV AiDS Testi Sonuçlarınıza Aşağıdaki Yollarla Ulaşabilirsiniz :

  • AiDS Testi sonucunuz çıktığı anda e mail yoluyla anında gönderilir.
  • HiV AiDS testi sonucunuza, size özel şifreniz ve tc kimlik numaranızı girerek internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • HiV AiDS testi sonuçlarınızı şubelerimize gelerek ıslak imzalı olarak bizzat alabilirsiniz.
  • Tercih ederseniz kargo ile sonucunuz yollanabilir

Hiv Testi fiyatları 2021 bilgisi almak için İstanbul Laboratuvarları danışma hattımız olan 444 7 522 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.