Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mamografi

Mamografi Nedir ve Nasıl Çekilir?

Meme kanseri kadınlar arasında kanserden ölümlerin en sık nedenlerinden birisidir. Bu nedenle erken tanı ve tedavi çok önemlidir. Meme kanserinin erken tanısında klinik muayene ile birlikte mamografi, en etkin yöntemdir. X ışınları kullanılarak meme dokusu hastalıkları ve kanserleri mamografi ile tanınabilir. 35 yaşını geçmiş tüm kadınlara doktorunun tavsiyesi ile düzenli aralıklarla mamografi çektirilmelidir. Düzenli takibin önemi meme dokusundaki değişikliğin erken tanısını sağlar, bu nedenle incelemeye gelirken bir önceki mamografi filmlerinin getirilmesi son derece önemlidir. Merkezimizde mamografi tetkikleri yüksek görüntü kalitesiyle, dijital ortamda yapılmaktadır.

Meme hastalıklarının özellikle kanser tanısında kullanılan tarama yöntemidir. Meme dokusunun resmi çekilerek uzman hekimlerce memede kitle yada diğer anormal durumların olup olmadığı incelenir. Her bayanın 40 yaşında sonra her yıl düzenli yaptırması gereken bir testtir.

Görüntüleme hizmetleri merkezimizde uygun fiyalara çalışılmaktadır. Mamografi ( Mamografi ) için lütfen bizden fiyat alınız.
4447522