Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Evde Kan Alma

Evde kan alma; Özellikle son yıllarda oldukça yaygınlaşmaya başlayan uygulamalar arasındadır. Özellikle büyük şehirlerde trafik sorunu yaşayanlar evden çıkamayacak kadar hasta olanlar veya yoğun iş temposundan vakit bulamayanlar için son derece faydalı hizmetlerden biridir.  Oldukça düzgün işleyen bir sistemdir.

Dolayısıyla Evde kan alma hastanede sıra bekleme sıkıntısı yaşamadan aynı zamanda sabah erken saatlerde evden çıkmak zorunda kalmadan kan ve idrar numuneleriniz alınarak laboratuvara gönderilir.

Kan Alma Nedir?

Günümüzde laboratuvarlar doktorun istediği ve yapılması gereken kan testleri için laboratuvara gitmeye gerek kalmadan eve gelerek bu hizmeti laboratuvar koşullarında hastalara vermektedir.  Özellikle evden çıkamayacak durumda olan ve yatağa bağımlı bulunan hastalar açısından son derece faydalı uygulamalardan biridir.

Yapacağınız tek şey bir gün önceden randevu almak.

RANDEVU ALMANIZ YETERLİ

444 7 522 (LAB)
Anadolu Yakası :
0216 567 53 00
0216 567 10 10

Avrupa Yakası :
0212 631 10 11
0212 347 61 61

Kan Alma Nasıl Alınır?

Birçok hasta için evden çıkıp laboratuvara gitmek kan aldırmak oldukça zahmetli işlerden biridir. Özellikle yatağa bağımlı fiziksel engeli bulunan insanlar için günümüz koşullarında bu çok daha zor şartlarda gerçekleştirilir.  Aynı zamanda bunun için zaman ayırmak yoğun iş temposundan fırsat yaratmak ayrı bir külfettir. Ancak evde kan alma hizmeti ile numuneler steril tüpler aynen laboratuvar koşullarında alınır ve en kısa sürede teslim edilir.  Dolayısıyla en kısa sürede de test sonuçları hastaya ulaştırılır.

Evde Kan Alma Hizmeti

Evde kan alma hizmeti son yıllarda özellikle evinden çıkamayacak durumda olan veya fiziksel engeli bulunan hastalar açısından son derece önemli hizmetlerden biridir.  Öncelikle hasta ihtiyacı olan sağlık hizmetini aynı koşullarda evinden almış olur ve bu hizmet aynı zamanda kendi kontrolünde kalmış olur.

Dolayısıyla hasta evinden çıkmak zorunda kalmadan kan numune örneklerini laboratuvara ulaştırılır. Evden alınan kan örnekleri hasta açısından da hastanede olmaktan çok daha az risk taşır.  Hastane koşullarında enfeksiyon riski her zaman çok daha fazladır.  Dolayısıyla evde verilen sağlık hizmeti aynı zamanda hastaya farklı bir konfor sağlamaktadır.

İş Yerinde Kan Alma Hizmetleri

Günümüzde insanlar maalesef çok yoğun bir iş temposu içinde çalışmaktalar.  Dolayısıyla bunun yanı sıra laboratuvar testleri ve kan testi yaptırmak gerektiğinde izin alıp dışarı çıkmak gerekir veya yetişmesi gereken işi bırakıp dışarı çıkmak oldukça zordur. Dolayısıyla böyle durumlarda insanlar kendilerini oldukça çaresiz hissedebilirler.  Oysa evde kan alırken veya iş yerinden kan alma hizmeti yürüten birçok laboratuvar bulunmaktadır.

Onları arayıp bulunduğunuz konumu bildirdiğiniz durumda en kısa sürede evinizden veya iş yerinizden gelip kanlarınız steril ortamda ve sağlıklı koşullarda alınarak en kısa sürede laboratuvara ulaştırılır. Laboratuvarlar özellikle son yıllarda verdiği bu hizmet için donanımlı ve tecrübeli bir ekip bulundururlar.

En hassas bir şekilde numuneler hastadan alınır ve sağlıklı koşullarda saklanarak laboratuvara iletilir.  Ardından kısa bir süre sonra belirlediğiniz cep telefonu veya e-posta adresinize laboratuvar sonuçlarınız iletilir.  Dolayısıyla evden veya işyerinden çıkmamış olursunuz.  Yapmanız gereken işlere de daha fazla zaman ayırmış olursunuz.

Evde Kan Alma Ücreti 2022

Evde kan alma veya iş yerinden kan alma hizmeti ücreti hastaya yapılacak testlere göre değişiklik gösterir.  Her bir kan testinin ücreti farklıdır. Dolayısıyla hangi testlerin yapılacağı laboratuvarla iletişime geçilerek ücret bilgisi alınabilir.

Özel sağlık sigortası olan hastaların sağlık poliçesi kapsamında evde kan alırken hizmeti bulunması durumunda bu hizmeti ücretsiz veya belli bir indirimle yaptırabilirsiniz.

Dolayısıyla birçok birbirinden farklı kan testleri bulunmaktadır. Laboratuvardan eve kan testi için eleman gelmeden önce laboratuvarla fiyat konusunda görüşmek mümkündür. Dolayısıyla kan testinden önce fiyat görüşülerek en sağlıklı ve doğru fiyatı alabilirsiniz.

Pandemi günlerini yaşadığımız bu dönemde hastanelerdeki covid19 enfeksiyonu sonrasında hastalar evde kan alma hizmeti için laboratuvarlara yoğun bir talepte bulunmaktadırlar. Bu konuda hizmet veren ekip herhangi bir bulaşıcı hastalığa karşı son derece steril koşullarda maske eldiven ve galoş bone takarak bu hizmeti vermektedir. Dolayısıyla evde kan alırken hizmeti özellikle hastalar açısından son derece önemlidir.

Kan Alma Hizmeti İstanbul

Özel sağlık sigortası veya sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmanız durumunda hangi anlaşmalı kurumlarla çalıştıklarını ve o kurumlar hakkında hizmet alıp alamayacağınız konusunda bilgi alabilirsiniz.  Alınan numune örnekleri ve sonuçlar internet üzerinden en kısa sürede hastaya ulaştırılır ve hasta da bunu en kısa sürede doktoru ile paylaşır.

Kan alma taleplerinizi öncelikle bu konuda hizmet veren laboratuvarı telefonla arayarak veya internet sitesinden form doldurarak iletişime geçmek gerekiyor. Bilgileri alan laboratuvar uzmanları yola çıkarak bulunduğunuz adrese gelerek istenen kan ve numune örneklerini itina ve titizlikle steril koşullarda alınıyor.

Evde kan alma hizmeti İstanbul‘un tüm ilçelerinde hizmet veriyoruz. koşullarının önemi kadar alınan numunelerin saklanması ve muhafaza edilme koşulları da son derece önem taşımaktadır.  Evde kan alırken hizmeti veren laboratuvarlar bu konuda uluslararası standartlarda hizmet vermektedir.

Özellikle son yıllarda hastaların yoğun talepleri doğrultusunda verilen bu hizmet oldukça ilgi görmektedir.  Özellikle hastalar açısından evde konforlu bir biçimde kan ve numune örneği alınması hem zamandan tasarruf açısından hem de hastanın evinden çıkmadan konforlu bir biçimde kan örneklerini vermesi önemli hizmetlerden biridir.