Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Tahlil Fiyatları 2022

2022 Tahlil Fiyatları Hakkında;

Tahlil ve tetkikler doktorların belirli hastalıkları ve durumları kontrol etmelerine yardımcı olur. Ayrıca organlarınızın işlevini kontrol etmeye ve tedavilerin ne kadar iyi çalıştığını göstermeye yardımcı olurlar. Doktorunuzun sizden istediği herhangi bir tahlil bazı rahatsızlıkları öğrenmek amacıyla talep eder ve buna göre tahlil fiyatları ortaya çıkar. Bunlar ise;

  • Böbrekler, karaciğer, tiroid ve kalp gibi organların ne kadar iyi çalıştığı
  • Kanser, HIV ve AIDS, diyabet, anemi ve koroner kalp hastalığı gibi hastalıkları ve durumları teşhisi
  • Kalp hastalığı için risk faktörleriniz olup olmadığı
  • Aldığınız ilaçların işe yarayıp yaramadığını
  • Kanınızın ne kadar iyi pıhtılaştığını belirlenebilir.

Doktorunuz sizdeki bir rahatsızlıktan tahlil istiyorsa mevcut durumunuzu d-kontrol etmek ister. İstediği tahlil kapsamına göre de tahlil fiyatları belirlenir.

Tahlil Tetkik Ücretleri

Tahlil tetkik ücretleri doktorunuzun sizden isteyeceği tüm testler sonucu ortaya çıkar. Ayrıca tahlil yaptırdığınız sağlık kuruluşu da tahlil fiyatları konusunda farklı tarifeler de uygulayabilir. Doktorların genellikle hem rutin olarak hem de şüphe üstüne en sık istediği test kan testleridir. Kan testleri çok yaygındır. Rutin kontroller yaptığınızda, doktorunuz vücudunuzun nasıl çalıştığını görmek için kan testleri önerebilir. Kan testlerinin geniş bir kullanım alanı vardır ve en yaygın tıbbi test türlerinden biridir. Çoğu kan testinin tamamlanması yalnızca birkaç dakika sürer. Sonuçlar ise testin kapsamına ve teknolojik faktörlere birkaç saat ya da birkaç gün içerisinde çıkar.

Kan Tahlili Fiyatları

Kan testi sonuçlarınız birçok nedenden dolayı normal aralığın dışına çıkabilir. Anormal sonuçlar, bir bozukluk veya hastalığın işareti olabilir.

Ancak bu belirtiler her zaman ciddi bir hastalığın habercisi olmayabilir. Tabi bunun yanı sıra kan testlerinin sonucu ciddi hastalıkları haber verebilir. Kan testinizin normal aralıkların dışında kalıyorsa ve anormal sonuçlar çıkıyorsa doktorunuz bu konu hakkında sizi bilgilendirecektir. Bu konuda da kan tahlili fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Pek çok hastalık ve tıbbi sorun tek başına kan testleri ile teşhis edilemez. Ancak, kan testleri sizin ve doktorunuzun sağlığınız hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olabilir.

Kan Tahlili Neden yapılır?

Kan testleri, vücudunuzun içinde olup bitenler hakkında daha fazla bilgi almanın basit bir yolu olabilir. Kan testleri genellikle vücudunuzun hastalık, yaralanma, iltihaplanma, enfeksiyon ve bazı ilaç türleriyle nasıl başa çıktığını kontrol etmek için yapılır. Vücudunuzun iyi çalışması için kanın çok hassas bir dengeye ihtiyacı vardır.

Bu nedenle de kan tahlili fiyatları yapılan testlerin kapsamına göre belirlenir. Genellikle kan şişeleri, kanınızın tüpte pıhtılaşmasını durdurmak için az miktarda kimyasal içerir, böylece laboratuvarda doğru bir şekilde ölçülebilir. Her şişe kanın alındığı zaman adınız, doğum tarihiniz ve hastane numaranız ile etiketlenir ve testin türüne göre farklı renkli bir kapağı vardır. Daha sonra analiz edilmek üzere alınırlar. Kan testleri, kolesterol ve kan şekeri seviyelerini kontrol etmek dâhil birçok farklı şey için kullanılabilir.

Çoğu durumda, numune kolunuzdaki bir damardan alınır. Yumruk yapmanız istenebilir. Hemşire kolunuzun etrafına bir lastik bant bağlayacaktır. Bir damar gördüğünde, bu alanı temizleyecek ve ardından iğneyi yerleştirecektir. Yeterince kan aldıktan sonra, iğneyi çıkaracak ve bölgeye yapışkan bir bandaj koyacaktır. Herhangi bir kanamayı durdurmak için kolunuza sıkıca bastırmanız istenebilir.

Tahlil sonuçları nasıl öğrenilir?

Kişi hangi rutin testlere ihtiyaç duyduğu konusunda doktoruyla konuşmalıdır. Bir doktor, yalnızca diğer durumlarla ilgili endişeleri varsa kan testi isteyebilir. Kan testinizi düzenleyen doktorunuz, testinizden önce kan tahlili fiyatları hakkında bilgi verecek ve izlemeniz gereken özel talimatlar olup olmadığını size söyleyecektir.

Burada doktorunuzun testin sonucuna göre farklı yorumlama yapılır. Tahlil sonuçlarınız kapsamına göre süresi belirlenir ve çıkan sonuçlar doğrudan doktorunuza iletilebildiği gibi aynı zamanda da talebiniz doğrultusunda cd ve çıktı olarak da alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli şekillerde yapılan kan testleri de tahlil fiyatları hakkında da bilgi alabilirler.

Tahlil sonuçları nasıl alınır?

Tıbbi testler bir durumu tespit etmeye, tanı koymaya, tedaviyi planlamaya, tedavinin işe yarayıp yaramadığını kontrol etmeye veya durumu zaman içinde izlemeye yardımcı olabilir. Tahlil fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak her hastanın hakkıdır. Ancak rahatsızlığınıza göre doktorunuzun sizden hangi testleri istediğini bilmeniz gerekecektir.

Bazı durumlarda doktorunuz sizde riskli durumlar görürse bunun yanı sıra idrar tahlili EKG gibi ekstra testlerden de isteyecektir. Doktorunuzun sizden istediği kan örneğiniz bir laboratuvara gönderilecektir. Burada sağlık uzmanları tarafından incelenecek ve sonuçlarını da doktorunuza ulaştırılacak sizlere de bilgilendirme yapılacaktır. Sağlık kuruluşlarında yaptırdığınız testler için ise kan tahlili fiyatları hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tahlil ücretleri

Kan testlerinin geniş bir kullanım alanı vardır ve en yaygın tıbbi test türlerinden biridir. Kan tahlili fiyatları çeşitli kan testleri olmasından dolayı doktorunuzun sizden istediği teste göre belirlenir. Bir kan tahlili ile

  • Genel sağlık durumunuzu değerlendirilir.
  • Enfeksiyon olup olmadığını kontrol edilir.
  • Karaciğer ve böbrekler gibi bazı organların ne kadar iyi çalıştığı incelenir.
  • Belirli genetik koşulları taranır.

Doktorunuz bir kan örneğin tüm bunları incelerken bunun yanı sıra da çeşitli tahlillerde ekleyebilir. Hastalığınız hakkında net bir bilgi sahibi olmak için diğer koşulları elemelidir. Bu tahlillerde tahlil fiyatları kapsamına eklenir.

Ayrıca tüm Anlaşmalı Kurumları ilgili sayfamızdan görebilirsiniz.444 7 LAB
444 7 522 Şişli ve Kadıköy Acıbadem’de, Hasanpaşa’da  Hizmetinizdeyiz…

Fiyatlar için E-Mail:  info@labistanbul.net