Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Androloji Laboratuvarı

Androloji Laboratuvarı

LABORATUVAR VE DİREKTÖRLER

  • Androloji Laboratuvarı
  • Üreme Laboratuvarı

Androloji, erkek sağlığı ile ilgilenen tıbbi uzmanlık alanıdır.

Androloji Laboratuvarı personeli, erkek hastalardan alınan sperma örneklerinin toplanması ve analizinin yanı sıra ICSI  prosedürünün performansından sorumludur . Ayrıca tüp bebek merkezlerinde verilen spermleri alır , tetkik eder ve hazırlar.
İnseminasyon (Rahim İçi Aşılama) IÜI öncesi sperm yıkama ve hazırlama işlemlerini yapar.

Prof. Dr. Ahmet Gürel , MD, Professor

1992 Yılında, Dr. Palermo  ilk olarak  intrastoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI), tek bir spermin dölleme elde etmek için doğrudan bir yumurtaya enjekte edildiği yöntemi uyguladı. ICSI yöntemi yüz binlerce erkeğin biyolojik baba olmalarına izin veren erkek infertilitesinin (kısırlık) devrim niteliğinde bir tedavisi olduğunu kanıtlamıştır. ICSI ayrıca preimplantasyon genetik tanısında  ve kriyoprezerved / (Embriyo Dondurulması) yumurtaların diğer kullanımları için gelişmesinde de yapılmaktadır  . Bu gelişmelerden sonra androloji alanı üreme sağlığı konusunda seri gelişmeler yaşamış ve bu gelişmiş teknolojiler laboratuvarlarımızda da uygulanmaya başlamıştır.

2018 yılından beri, Prof Dr. Ahmet Gürel  İstanbul Laboratuvarları androloji birimi kurucusudur.

İstanbul Laboratuvarları olarak, üreme ve erkek infertilitesinin moleküler ve genetik yönlerini, ICSI bebeklerinin genetik takibini, yaşa bağlı kadın infertilitesini tedavi etmek için yeni hormonal ve genetik prosedürlerin gelişimini, sperm ve embriyonik hücrelerin farklılaşması konularını yakından takip etmekteyiz.

Sperm Testleri

İstanbul Laboratuvarları bir tedavi merkezi olmasa da, hastane ve muayenehanelerden istenen sperm testi ve analizleri hastalarımız tarafından yoğun olarak talep edilmekte, İstanbul ve çevre illerden akredite edilmiş laboratuvarımıza taşınan sperm örnekleri titizlikle incelenip raporlanmaktadırlar. İstanbul Andrology Laboratuvarı personeli, sperm analizlerinde oldukça tecrübeye sahiptir. Örnekler kontrol edildikten sonra incelemeler tekrar edilerek insan hatası en az düzeye indirgenmekte, testler bilgisayar destekli sperm analiz yöntemleri ile çift kontrollü doğruluğu en yüksek seviyede raporlanmaktadır. Uzman doktor kontrolü olmadan teknisyen tarafından kesinlikle rapor verilmemektedir.

Çoğu laboratuvar müşteri kaybetmemek adına laboratuvarda doktor yok iken test kabul edip teknisyenlere çalıştırmasına rağmen,
İstanbul Laboratuvarlarında laboratuvar uzmanı yok ise hasta kabul edilmemekte ve sperm testi çalışılmamaktadır. Hastaların örneklerini vermeden önce gittikleri laboratuvarda doktor ile görüşüp, görüştükleri kişinin uzman olup olmadığını öğrenerek Androloji Laboratuvarı’na numune vermelerini ve test yaptırmalarını bu sayede nominal bir ücret karşılığında testlerini doğru kişilere ve uzmanlara kontrol ettirdiklerinden emin olmalıdırlar.

Herhangi bir sorunuz varsa 444 7 522(LAB) numaralı telefondan Andrology Laboratuvarımız ile irtibata geçiniz.