Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aids Testi Fiyatları 2021

Aids Testi Nedir? Aids Testi Fiyatları 2021, Aids testi fiyatı, Aids testi fiyatı hakkında bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Hiv, Hiv enfeksiyonuna neden olan virüs olan insan immün yetmezlik virüsü anlamına gelir. “HIV” kısaltması virüse veya HIV enfeksiyonuna atıfta bulunabilir. AIDS edinilmiş immün yetmezlik sendromu anlamına gelir. AIDS, HIV enfeksiyonunun en ileri aşamasıdır.

HIV , bağışıklık sisteminin enfeksiyonla savaşan CD4 hücrelerine saldırır ve yok eder . CD4 hücrelerinin kaybı, vücudun enfeksiyonlarla ve bazı kanserlerle savaşmasını zorlaştırır. Tedavi olmadan, HIV bağışıklık sistemini yavaş yavaş tahrip edebilir ve AIDS’e ilerleyebilir.

Aids Testi Önemli Bilgiler;

Aids Testi fiyatı 2021 önce hangi aids testi sorusunun yanıtını bulmak gerekir, aids hastalığının sebebi olan Hiv virüsünü tespit etmeye yarayan bir çok aids testi ( hiv testi ) bulunmaktadır. AİDS testinin fiyatı hangi test yaptırılacağına göre değişir.

Aids Testi Fiyatları 2021

Hiv Elisa ( eliza ) testi, anti aids testi fiyatı olarak en ucuz testtir, ancak unutulmamalıdır ki; Anti-HiV testinde sağlıklı bir sonuç elde etmek için yaklaşık 3 ay beklemek gerekir zira antikorların oluşmasını beklemek lazımdır.

HiV RNA PCR testi, belki aids testi ücreti olarak çok pahalı bir metod olabilir ama HiV tanısında en erken ve en sağlıklı bilgiyi “HiV RNA PCR testi” verir. Bu test ile virüsün genetik yapısı çoğaltılarak ölçülebilir ve tanımlanabilir duruma getirilir. Bu test ile henüz antikor oluşmadan HIV virüsünü kanda yakalama şansı vardır. Şüpheli temastan ortalama 8-10 gün sonra HiV PCR testi ile kanda virüs varlığı saptanabilmektedir.

Laboratuvarlarımızda Şişli ve Kadıköy Şubelerimizde hiv aids testi SGK lılara indirimli fiyatları uygulanmaktadır. Sosyal güvenceniz varsa indirimli hiv aids testi fiyatı alabilirsiniz.

Hiv AiDS Testi fiyatı için ücret bilgisini maalesef internet sitesinde yayınlayamıyoruz çünkü Sağlık Bakanlığı yasaları buna izin vermiyor, ancak hiv / aids testi fiyatı için ekranın üst köşesindeki FİYAT AL linkimizi tıklayarak bize mesaj yolladığınızda çok hızlı bir şekilde “aids testi fiyatı 2021” hakkında mail alabilirsiniz.

İstanbul Laboratuvarları ilkeleri;

  • Kaliteli ve Güvenilir sonuçlar elde etmek
  • Hızlı sonuç elde etmek
  • Gizlilik ve hasta hakları ilkemiz ile sonuçları sadece ilgili kişiye sunmak
  • Hiv testi yaptıran hastaları kesinlikle hiç bir veri tabanına bildirmemek

Sık Sorulan Sorular:

En İyi, Güvenilir Hiv Aids Testi Nasıl ve Nerede Yaptırılır?
Sorusunun Cevabını Arayalım…

Test Nerede Yapılıyor?

Laboratuvarımız en erken sonuç veren Hiv RNA PCR viral yük testini kendi bünyesinde yapmaktadır !
Şüpheli ilişkiden sonra en erken sonuç yakalayan test Hiv RNA PCR  testi dir. Hiv RNA testi ile, virüsün bizzat kendisi aranmaktadır.
Laboratuvarımız Hiv RNA PCR testini haftada 3 gün (Çarşamba Cuma ve Pazartesi) çalışmakta ve 2 günde sonuç vermektedir.

-Test Tarafınızdan Mı Yapılıyor ?

Laboratuvarınız Hiv RNA PCR testini kendisi yapıyor, başka bir laboratuvara göndermiyor ?
Çok az laboratuvar bu testi kendi bünyesinde yapabilecek fizik ve teknolojik altyapıya sahiptir, bunlardan birisi de İstanbul Laboratuvarları dır. Testi bizzat yapan laboratuvarda yaptırmak testin çabuk sonuçlanması ve güvenilirliği açısından çok önemlidir.

-Bu Testi Uzman Doktor mu Çalışıyor ?

Laboratuvarımızda  Uzm. Dr. Kadri Demirel ve Uzm.Dr.Filiz Dilmagani (Enfeksiyon Hastalıkları ve Kln.Mikrobiyoloji Uzm.)
bu testleri çalışan uzman hekimlerimiz dir.

-Test Sonuçları Kalite Standartlarında mı?

Hiv testi laboratuvarlarımızda uluslararası kalite standartlarında, iç kalite, dış kalite ve İSO 9001 kalite standartlari dahilinde kalibrasyon ve kalite kontrol çalışmaları yapılarak sonuçlandırılmaktadır.

-Testim Ne Kadar Çabuk Sonuçlanır?

Laboratuvarımızda Hiv Combo testi  2-3 saatte, Hiv Elisa testi 2 saatte,  Hiv RNA PCR testi  2-3 gün gibi kısa bir  sürede sonuçlanmaktadır. Test yerinizi seçerken en fazla 2- 3 günde sonuç veren laboratuvarı seçmeniz endişenizi bir an evvel  giderebilmeniz için önemlidir. HIV RNA testi İstanbul’da en hızlı laboratuvarımızda çalışılmaktadır.

Aids Testi  Fiyatı Ne Kadardır ?

HIV Combo Testleri 100 – 200 civarı , Hiv RNA PCR testi  fiyatı gise  350- 750 TL civarındadır.  Test fiyatları laboratuvarda çalışan doktorların ve personelin eğitim ve akademik kariyerlerine, laboratuvarın kalitesine ve semtine göre değişik fiyatlar arz etmektedir. Laboratuvarımız kaliteyi ucuza alabileceğiniz, akademik kariyer sahibi Doçent ve Profesör doktor kadrosuna sahiptir.

AiDS Testi fiyatları 2021 ücret bilgisi almak için İstanbul Laboratuvarları danışma hattımız olan 444 7 522 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp Hattı : 05303829938 (7/24 sadece mesajla bilgi alabilirsiniz)

HİV AiDS Testi Sonuçlarınıza Aşağıdaki Yollarla Ulaşabilirsiniz :

  • AiDS Testi sonucunuz çıktığı anda cep telefonunuza SMS yoluyla gönderilir.
  • HiV AiDS testi sonucunuza, size özel şifreniz ile internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • HiV AiDS testi sonucunuz, kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz e-mail adresinize yollanacaktır.
  • HiV AiDS testi sonuçlarınızı şubelerimize gelerek ıslak imzalı olarak bizzat alabilirsiniz.

Aids Testi Fiyatları 2021 için hemen ücretsiz randevu alın.