Babalık Testi 

İstanbul Laboratuvarlar Grubu Genetik / Babalık ANNELİK DNA Testi

Yeni yöntemlerle anneden numune  alınmadan babalık  testleri yapılabilmektedir.
İlişki sonrası ortaya çıkan çocukların babalık testleri, anneden herhangi bir örnek alınmaya gerek kalmadan , sadece ağız içinden alınan bir mukoza örneğinden, yada boğaz kültürü yaptırdığınız pamuklu çubuk dediğimiz swap örneği ile yanak iç kısmından alınan bir sürüntü numunesinden ve damar yolundan alınan kan örneğinden tesbit edilebilmekte.Bu yöntemde  16 DNA işaretleyicisi ile yapılan testlerde; %99.9 ile  %99.999 arasında değişen değerlerde babalık tayini yapılabilmekte. babalık testi çalışılırken anneden de örnek alınması önerilir, çünkü anneden alınan örnek ile testin doğrulaması daha net olur ve çocuğun hastanede doğum esnasında karışmış olma ihtimalini ortaya çıkartmaktadır.

Baba – Çocuk babalık dna testinde, sadece babadan çocuğa geçmiş dnalar belirlenmektedir. Daha fazla kesinlik sağlanması yada şüpheli durumlarda ;babalık testine  anneden alınan örneğinde katılması gerekebilir. Bu durumla pek karşılaşılmadığı için buna gerek kalmamaktadır.Alınan örneğe başka insanların dna sının bulaşma riski olasılıkların da anne örneği de istenebilir.Baba çocuk örneği normalde yeterlidir.
Aynı zamanda testlerin kesinliği örnek maddenin özelliğine göre değişmemektedir. Saç veya kıl , diş fırçası emzik gibi örnek ile çalışma kesinlikle kabul edilmemektedir.

Uzaktan örnek alınması, evde gelip örnek alınması, kargo ile örnek gönderme gibi hizmetlerimizde bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Babalık testi çalışmalarımız ; Avrupa yakasında Şişli de, Anadolu yakasında Acıbadem Kadıköy Merkez şubemizde yapılmaktadır.

Laboratuvara örnek tesliminden sonra 7 – 10 gün içerisinde test sonuçlanmaktadır.

Babalık testi için  olası anne yada olası babanın yazılı muvafakati/rızası gereklidir !!!!!

Aksi takdirde test yapılamaz. Bu konuyla ilgili YAZILI İZİN FORMU LABORATUVARIMIZDAN temin edilebilir.

İstanbul dışındaki  kişiler için örnek -numune çubukları veya kan tüpleri,onam formları  laboratuvar tarafından gönderilerek formlar imzalanıp kimlik fotokopileri eklenip laboratuvara ulaştırabilir.Çıkan sonuçlar kargo yada e-mail yoluyla tarafınıza ulaştırılabilmekte.Müşteriler telefonla laboratuar doktorlarından gerekli yorumu alabilmekte.

İstanbul Genetics Laboratory  Group / Paternity Test 

With the new methods  of  paternity tests can be done without the sample from the mother.  Paternity tests that emerged after the children, without taking any sample from the mother,by taking  the only one in the mouth mucosa specimens, or throat culture swab taken from the inside of the cheek for example, blood  method, 16 DNA markers  can be detected in tests. Values ranging from 99.999% to 99.9% can be made filiation.

In Father-Child DNA test, the only DNA which pasts from father to the child can be detected. In  more suspected cases of certainty; paternity test sample from the mother may need to be attended. This situation is encountered in many cases because this situation is rarely.  In need of the probability of the risk of transmission of  other people’s DNA , mother’s sample can be needed.  father and  children in the sample instance is sufficient. At the same time the accuracy of the tests the sample does not change depending on the nature of matter. Hair sample is not accepted.

After the delivery of the laboratory sample 7 – 10 days , test results are ready.

Written consent of the mother or the father’s is necessary for a paternity test !!!

Otherwise testing can not be done .

WRITTEN PERMISSION FORM on this topic can be obtained from the laboratory.

For the people from outside of İstanbul , sample or blood sample tubes , forms, signed consent forms sent by the laboratory by including photocopies of the identity can be attained to our Laboratory. Laboratory results   is available by phone or via e-mail from the laboratory.Patients  may take the necessary information and comments  about results from the  doctors by phone or via e-mail.


Genetik Laboratuvarımızda Yapılan Bağlantı Analizleri ve Diğer Arama Kelimeleri

 • Akrabalık testi
 • Babalık test fiyatı
 • Babalık test fiyatları 2017
 • Babalık test sonucu
 • Babalık test şartları
 • Babalık testi
 • Babalık testi fiyatı
 • Babalık testi için gerekenler
 • Babalık testi istanbul
 • Babalık testi kaç lira
 • Babalık testi kaç para
 • Babalık testi mahkeme
 • Babalık testi nasıl yapılır
 • Babalık testi nedir
 • Dna babalık testi
 • Dna testi istanbul
 • istanbul babalık testi fiyatı
 • istanbul babalık testi
 • istanbul babalık testi ücreti
 • istanbul babalık testi yapan yerler
 • Kardeşlik testi
 • Annelik testi
 • Annelik dna testi
 • Analık testi
 • Kadıköy babalık testi
 • Şişli babalık testi

Uzun yıllardan beri DNA analizleri yapan bir laboratuvar olarak babalık testlerinde de uluslararası standartlarda hizmet vermekteyiz. FBI markerları (belirleyicileri) dahil olmak üzere toplam 17 marker ile çalışmakta ve sonuçlarımızı %99.9999 u aşan bir oran ile vermekteyiz.
Bu belirliyeciler ile kişisel DNA profilleri rahatlıkla çizilebilmekte ve analiz yapılmaktadır. Böyle bir DNA profilinin 180 trilyonda bir bulunabileceğini düşünürsek sonuçların ne kadar güvenilir olduğuda açıktır…

 • Baba-Çocuk Babalık Testi
 • Anne Olmadan Babalık Testi

yeni yöntemlerle anneden numune alınmadan babalık testleri yapılabilmektedir. İlişki sonrası ortaya çıkan çocukların babalık testleri, anneden herhangi bir örnek alınmadan, sadece ağız içinden alınan bir mukoza örneğinden ya da boğaz kültürü yaptırdığımız gibi yanak iç kısmından alınan bir sürüntü örneğinden veya kandan tesbit edilebilmekte.

BABALIK TESTİ

Man Holding Up an InfantKan ve ağız mukozası sürüntüsü örnekleri kabul edilmekte. Bu yöntemde 17 DNA işaretleyicisi ile yapılan testlerde; %99.9 ile %99.999 arasında değişen değerlerde babalık tayini yapılabilmekte.

Baba-Çocuk DNA testinde, sadece babadan çocuğa geçmiş DNA-lar belirlenmektedir. Daha fazla kesinlik sağlanması yada şüpheli durumlarda; babalık testine anneden alınan örneğinde katılması gerekebilir. Alınan örneğe başka insanların DNA sının bulaşma riski olasılıklarında anne örneği de istenebilir.Fakat bu durumla pek karşılaşılmadığı için buna gerek kalmamaktadır.Baba çocuk örneği testin kesin sonucu için yeterli olmaktadır.
Aynı zamanda testlerin kesinliği örnek maddenin özelliğine göre değişmemektedir. Saç örneği kabul edilmemektedir.
Laboratuvara örnek tesliminden sonra 7 – 10 gün içerisinde test sonuçlanmaktadır.
Babalık testi için olası anne yada olası babanın yazılı muvafakati/rızası gereklidir !!!!!
Aksi takdirde test yapılamaz. Bu konuyla ilgili "YAZILI İZİN FORMU" LABORATUVARDAN temin edilebilir.

Test sonuçları sadece teste uygun özellikleri sağlayan kişi tarafından (Anne-Baba )kimlik beraberinde laboratuvarımızdan elden teslim alınır.
İstanbul Genetik Laboratuvarı Grubu
Gizlilik ve Güvenilirlik
babalik-testi-grafikBabalık testi yaptıran kişiler bu testin gizli kalmasını genellikle tercih etmektedir.
İşte bu açıdan gizlilik konusunda çok titiz bir uygulama söz konusudur.doktor-tel-labistanbul.net
Merkezimizde alınan kan örneği (veya tükürük örn.)
ve elde edilen DNA, hastaya özel olarak verilen bir kod ile
isimlendirilir. Hastanın adı ve soyadı örnekler üzerinde
yazmaz. Testleri yapan uzmanlar kime test yaptıklarını
bilmezler. Çıkan test sonuçları da telefonla hiçbir şekilde
söylenmemektedir.
Konu ile ilgili olarak genetik uzmanımız tarafından
aranarak davet edilirsiniz ve genetik danışmanlık
eşliğinde sonucunuz size bildirilir.

Babalık testi konusunda kime güveneceğinizi bilmediğinizde binlerce babalık testi tecrübemiz içinizi ferahlatacaktır
Örnek (Numune) Kabul Kuralları
Resmi olarak anne veya babanın izni olmalıdır.(Yasal Baba olma zorunluluğu vardır.)
Testin yaptırılabilmesi için baba ve çocuk adayının kimlik kontrollerini mutlaka yapmak
durumundayız.
Testinizi sadece kan veya yanak içi tükürük örnekleri ile çalışıyoruz.
Anne karnından bu testi yapmamaktayız.
Saç, Tırnak ve ebeveynlerin rızası olmadan edinilen numuneleri etik bulmadığımız için kabul edemiyoruz.
Şehir dışına çalışmamız vardır. Tüm numune alım işlemleriniz kimlik kontrolü ve gözetimimiz dahilinde yapılmaktadır. Detaylı bilgi için iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.

İlgili Yazılar  

Babalık Testi Ne Zaman Yapılır?

Babalık testi sadece çocuk dünyaya geldikten sonra yapılabilmektedir. 18 yaşa kadar Ailenin rızasıyla , 18 yaştan sonra kendi rıza ile...

Babalık Testi Fiyatları 2019

2019 Babalık Testi Fiyatı Genetik Laboratuvarımızda; Tek Çocuk İçin 1600 TL+KDV dir. İki Çocuk için 2600 TL +KDV dir. Üç...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *