Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Wes Testi Fiyatı

WES Testi Fiyatı

Laboratuvarımızda SGK lılara (SSK BAĞKUR Emekli Sandığı) özel %50 ye varan indirimler uygulanmaktadır.

WES Testi Liste Fiyatı 2650 Euro

SGK İndirimli Fiyatı 1600 Euro

WES genetik testi için bizden fiyat almadan wes analizi yaptırmayınız..

Bu test için (WES) ikili üçlü WES trio şeklinde 3 lü WES testleri fiyatı farklıdır, mutlaka sorunuz,

Çeşitli laboratuvarlar wes testi fiyatı için çeşitli fiyatlar verebilir, önemli olan doğru teşhis ve sonuç, doğru ekzon incelenmesidir. Yaptıracağınız laboratuvarın bu konudaki tecrübesini ve kalitesini sorgulayınız.

WES testi konusunda laboratuvarımız nöroloji uzmanları ile ortak çalışma ve araştırma şeklinde sonuçlandırmaktadır.
Sonuçlarımız son derece güvenilir ve doğruluk kontrolü esasına göre titiz bir şekilde yapılmaktadır.

WES testi için önerimiz en uygun fiyat tabiki öenmli ama çalışılan testin hangi laboratuvarda hangi güvenilirlikle çalışıldığını , doğru ekzomların çalışılıp çalışılmadığını mutlaka sorararak çalıştırılmasıdır. Bizi tercih etmeniz yada etmemeniz önemli değil, yeterki ödediğiniz yüksek meblağ boşa gitmesin, doğru teşhis konulsun. WES testi çok özel ve hata götürmeyen bir testtir.

WES TESTİ İÇİN NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

WES TRİO

Wes-Trio testi wes tahlili anne-baba ve çocuk olarak tüm ekzoma bakılıyor. Diğer laboratuvarlar en sık rastlanan ekzomlara bakıp tüm ekzomlara bakmaya biliyorlar. Bu ekzomlar kişi ile uyumlu çıkmaz ise sonuç kliniği yanıltabiliyor ve teşhis koyulamıyor. Bu test için ödenen yüksek ücret ve zaman boşa harcanmış oluyor. İstanbul laboratuvarları bu test ile ilgili teknolojik altyapı ve tecrübe olarak doyurucu bir hizmet sunmaktadır. Laboratuvarımız sıklıkla çocuk nöroloji doktorları ile birlikte çalışıp, yanlış konulmuş teşhisleri bile doğru çalışmalar sayesinde düzeltip tanı ve tedaviye yardımcı olduğumuz çok örnek var.

Ekzom ve  NGS çalışmalarımız için teknoloji partnerimiz  Berry Geomics laboratuvarlarıdır. Bizim teknik olarak güvencemiz de  bu uluslararası ortak çalışmalardır. Ekzome analizi ise Nextseq (İllumina) de çalışılıyor. Hastalara 1 ayda sonuç verebilecek şekilde gerekirse Hong-Kong daki teknoloji partnerimize de testleri gönderiyoruz. Tüm ekzom sonuçlarımızda bulunan varyantlar Sanger sekans tekniği ile doğrulanmaktadır. Sonuçlar hem orada analiz edilip raporlanmakta hem de bulut üzerinden bizim biyoinformatik partnerimize yüklenmekte ve bir de yerli informatik sistemlerle analiz edilmektedir. Sonuçlar iki ayrı Doçent doktor genetik uzmanı tarafından değerlendirilerek rapor edilmektedir.

WES TESTİ WES TAHLİLİ NEDİR ?

Tüm Exome Dizilemesi ve Tüm Genom Dizilimi Nedir?

WES analizi DNA dizilimi olarak tanımlanan bireyin genetik kodlarındaki DNA yapı elementlerinin (nükleotidler) sırasının belirlenmesi, genetik çalışmayı ilerletmiştir ve genetik bozuklukların test edilmesinde kullanılan bir tekniktir. Genetik varyasyonları tanımlamak için iki yöntem, tüm ekzom dizilemesi ve bütün genom dizilemesi, sağlık hizmetlerinde ve araştırmalarda giderek daha fazla kullanılmaktadır; Her iki yöntem de büyük ölçüdeki DNA’nın hızlı sekanslanması sağlayan yeni teknolojilere dayanır. Bu yaklaşımlar, gelecek nesil dizileme (veya sonraki gen dizilemesi) olarak bilinmektedir.

Sanger dizilimi diye adlandırılan orijinal sıralama teknolojisi (onu geliştiren bilim adamının adı, Frederick Sanger), bilim insanlarının insan genetik kodunu belirlemesine yardımcı olan bir atılımdı, ama zaman alıcı ve pahalı. Sanger yöntemi daha hızlı hale getirmek için otomatik hale getirildi ve günümüzde laboratuvarlarda kısa DNA parçalarını sıralamak için kullanılmaktaydı, ancak bir kişinin DNA ‘sını (kişinin genomu olarak bilinen) sıralamak uzun seneler alacaktı. Yeni nesil sıralama, maliyeti düşürürken (yalnızca bir insan genomunu sıralamak için haftalar ila günler alarak) süreci çok hızlandırdı.

Yeni nesil dizileme ile artık, DNA’ların büyük miktarlarda dizilimi, örneğin bireyin DNA’ sının protein üretmek için talimat veren tüm parçalarını sıralamak mümkündür. Ekzonlar olarak adlandırılan bu parçaların, bir kişinin genomunun yüzde 1’ini oluşturduğu düşünülmektedir. Birlikte, bir genomdaki tüm eksonlar, exome olarak bilinir ve bunları dizme yöntemi, bütün ekzom dizilemesi (WES) olarak bilinir. Bu yöntem, sadece bir kaç genden ziyade, herhangi bir genin protein kodlama bölgesinde varyasyonlara izin verir. Hastalığa neden olan bilinen mutasyonların çoğu, eksonlarda meydana geldiğinden, tüm ekzom dizilemesinin, hastalığa neden olan muhtemel mutasyonları tanımlamak için etkili bir yöntem olduğu düşünülmektedir.

Ancak araştırmacılar, ekzon dışındaki DNA varyasyonlarının gen aktivitesini ve protein üretimini etkileyebileceğini ve genetik bozukluklara yol açabileceğini bulmuşlardır – tüm ekzom dizileme nin (WES) kaçıracağı çeşitlemeler. Bütün genom dizilemesi olarak adlandırılan başka bir yöntem, bir bireyin DNA’sındaki tüm nükleotitlerin sırasını belirler ve genomun herhangi bir kısmındaki varyasyonları belirleyebilir.

Seçilmiş gen dizilemesinden daha fazla genetik değişiklik tüm exome ve bütün genom dizilimi ile tanımlanabilirken, bu bilgilerin çoğunun önemi bilinmemektedir. Tüm genetik değişiklikler sağlığını etkilemediği için, tanımlanmış varyantların ilgilenilen duruma dahil olup olmadığını bilmek zordur. Bazen, tanımlanmış bir varyant henüz teşhis edilmemiş farklı bir genetik bozuklukla ilişkilidir (bunlar tesadüfi veya ikincil bulgular olarak adlandırılır ).

Klinikte kullanılmaya ek olarak, tüm ekzom (WES) ve bütün genom dizilemesi araştırmacılar için değerli yöntemlerdir. Ekzom ve genom dizilerinin devam eden çalışması, yeni genetik varyasyonların, gelecekte hastalık teşhisine yardımcı olacak sağlık koşullarıyla ilişkili olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir.

wes testi fiyatı, wes testi fiyatları, ekzom testi fiyatı, wes testi nerede yapılır, wes testi yapan hastaneler, ekzom dizileme fiyat, wes testi nasıl yapılır, tüm ekzom dizi analizi, tüm ekzom dizileme,tüm ekzom testi, tüm ekzom sekanslama, klinik tüm ekzom dizi analizi, wes tüm ekzom analizi,tüm gen dizi analizi, tüm gen analizi, tüm gen testi, tüm gen taraması,tüm gen sekanslama, tüm gen analizi nedir, tüm gen ne demek, tüm gen nedir gibi sorularınız için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Whatsapp : 05303829938

444 7 522 (LAB)

Şişli ve Kadıköy’de Hizmetinizdeyiz….