Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Check Up Fiyatları 2022

Check Up Fiyatları 2022

Uygun check up fiyatları sayesinde erken tanı imkanının sağlanması ile birçok hastalık erken evrede teşhis edilirsiniz. Check up hakkında bilgi için bizlere ulaşın.

Check up düzenli aralıklar ile yapılan ve vücudun genel yapısının kontrol edilmesini sağlayan genel ağlık taramalarına verilen isimdir. Mevcutta herhangi bir sağlık problemi bulunmayan kişilerin sağlıkları hakkında gene bilgiye ulaşmalarını ve herhangi bir sağlık probleminin bulunup bulunmadığını öğrenmelerini sağlar. Check up fiyatları merkezlerin politikalarına göre farklılık gösterir ve Check up özellikle gizli olan ve belirti vermeyen hastalıkların teşhisinde son derece başarılı bir yöntemdir.  Birçok check up hastalığın erken dönemde teşhis edilmesini sağlayarak hayat kurtarıcı konumda yer alır.

Modern tıbbın şu anda en temel amacı özellikle ciddi risk taşıyan hastalıkların erken dönemde teşhis edilmesini sağlamak ve tedavisini yapabilmektir.

Check-Up Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Check up fiyatları hakkında merkezlerden bilgi alarak check-up yaptırmak önemlidir. Check up yaptırmak için öncelikle tercih edilen sağlık merkezinden randevu almak gerekir. Check up başlarken öncelikle test doktorları hastalara herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadıklarını sorarak muayeneye başlar. Daha önce geçirilen ciddi bir hastalık var ise bu da bu ön muayenede kayıtlara geçirilir. Ardından yapılacak check-up ile ilgili kapsam belirlemesi yapılır. Check-up için bir ileri tarih belirlenir ve bu tarihte kullanılacak ilaçlar doktor tarafından hastaya verilir.

Randevu zamanı geldiğinde aç karnına merkeze gidilerek kan ve idrar tetkikleri yaptırılır. Ardından hekim kontrolünde görüntüleme merkezinde vücudun check up kapsamına dahil olan bölümlerinde görüntüleme yapılır ve vücudun filmleri çekilir. Hastaların yaşlarına göre ve cinsiyetlerine göre mamografi ve PSA gibi tetkikler yapılır.

Check Up Fiyatları

Check up fiyatları 2022 yapılacak check up içeriğine göre farklılık gösterir.  Yapılacak paket içeriğine göre uygun fiyatlar ile check up hizmetinden faydalanmak mümkündür. Check up süresi de yapılacak check up paketine göre değişiklik gösterir.  Genelde aynı gün sonuçlanan check up uygulamaları çok detaylı yapılan tetkiklerde bir sonraki güne sarkabilir. En fazla iki gün içerisinde check-up uygulamaları tamamlanır.

Neden Check-Up Yaptırmalıyız?

Check up taramaları sağlık açısından herhangi risk taşıyan bir durumun erken teşhisi açısından önemli bir uygulamadır. Normal doktor kontrollerinde çıkmayan birçok rahatsızlığın check up ile tespit edilmesi mümkündür. Belirli dönemlerde yapılacak check up taramaları ile birçok hastalığın erken teşhisi mümkün olur.

Check up fiyatları hakkında merkezler ile bilgi edinilmesi ve yılda bir defa düzenli olarak check-up yaptırılması önerilmektedir. Her yeni dönemde yaptırılan check-up sonuçları bir önceki dönemle kıyaslanarak ileride meydana gelecek hastalıklara yönelik de ön tanı ve teşhis koyulabilmektedir.

Check Up Fiyatları ve Paketleri

Check up fiyatları yaptırılacak testlerin derinlik aşamasına ve merkeze göre değişiklik gösterir.  Birçok farklı sağlık merkezinde uygulanabilen check-up uygulamaları bayanlar ve erkeklere göre farklı içeriklere sahiptir. Bununla birlikte genetik rahatsızlıkları olan kişilerde de bölgesel olarak yoğunlaşma uygulanabilir ve paket içerikleri belirli bir bölgede yoğunlaşacak şekilde ayarlanabilir. Erkeklerde orta yaşa sahip bireylerde prostat riski göze alınır ve prostat için özel bir tarama programı belirlenir. Orta yaş kadınlarda da rahim incelemesi ve meme taraması gibi konular önem kazanır ve paket içeriği buna göre hazırlanır.

Check up fiyatları 2022 özellikle çeşitli rahatsızlıkları bulunan kişiler için özellikle yaptırılması gereken taramalardır.

Check Up Neleri Kapsar?

Check-up fiyatları içeriğine göre farklılık gösterir ve merkezlerde son derece detaylı bir Check-up hizmeti sunulur. Check up kapsamında vücudun tamamına yakınının taramadan geçirilmesi mümkün olur ve bu durum ile birçok gizli kalmış hastalık gün yüzüne çıkabilir.  Yaptırılacak check up ile mevcut hastalıkların yanı sıra vücudun yatkın olduğu durumlar da görülür ve olası hastalıklara karşı önlem alabilmek için yaşam koşullarının değiştirilmesi sağlanabilir.

Check up uygulamalarında;

 • Detaylı kan taraması, idrar ve gaita testleri,
 • Hepatit B ve sarılık testleri,
 • Sedimantasyon (Kanser gibi riskli hastalıklara ait bulgular için hücre yıkımını inceleme),
 • Bayanlarda meme ultrasonu,
 • Erkeklerde prostat ultrasonu,
 • Kadınlarda pelvik ultrason,
 • Boyun ultrasonu,
 • Böbrek tetkikleri,
 • Detaylı kanser taraması,
 • Akciğer filmi taraması,
 • Batın ultrasonu

Gibi testler yapılır. Check up fiyatları 2022 kapsamında tercih edilecek paket programı ile net bir fiyat bilgisine sahip olmak mümkündür.

Check up Uygulamasının Ek Paket İçeriği Nelerdir?

Check up fiyatları 2022 kapsamında paket içeriğini değiştirmek ve farklı taramalardan da yararlanmam mümkündür. Genetik olarak yatkın özellikleri bulunan ya da ailesinde pozitif bulgular bulunan kişiler istemeleri dahilinde;

 • Üroloji,
 • Kardiyoloji,
 • Gastroenteroloji,
 • Diyet ve beslenme,
 • Göz,
 • KBB
 • Jinekoloji taramaları

Gibi ek paketleri de taramalarına dahil ettirebilir. Tercih edilecek paket içeriğinde yer alan taramalar toplam check up fiyatları konusunda net bir bilgi sunar. Yaşa göre farklı taramaların bulunduğu check up fiyatları 2022 paketleri isteyen her hasta tarafından tercih edilebilir.

Check up hizmeti veren sağlık merkezlerinden istenen ölçüde check up hizmetini alarak sağlıklı koşullarda yaşamak da mümkün olur. Düzenli olarak aynı merkezi tercih ederek bu taramaları yaptırmak ileri yıllar ile geçmiş yılların test sonuçlarının gözlemlenmesini ve ileriye yönelik olası sağlık problemleri hakkında yorum yapabilmeyi de mümkün kılar.

Check Up Fiyatları 2022 sorularınız için lütfen 05303829938 numaralı whatsapp hattımıza mesaj yollayarak fiyatlarımızı mesaj olarak alınız…

DEĞERLENDİRMELER

Profesör Doktor Değerlendirmesi

Sonuçlarınız; profesör doktor seviyesindeki laboratuvar uzmanı doktorlar tarafından değerlendirilir,gerekli izahat ve öneriler ,tavsiyeler verilir anormal sonuçlar hakkında ilgili branş hekimine yönlendirilir. Normal bulgular varsa muayeneye yönlendirilmemektedir.